Stackpole Electronics Inc ASRM1JA1K50
Part No.:
ASRM1JA1K50
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM1JA1K50.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 5% 1W AXIAL
Comments
ASRM1JA1K50 Specifications
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)