Stackpole Electronics Inc ASRM1JA27K0
Part No.:
ASRM1JA27K0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM1JA27K0.pdf
Description:
RES, SURGE, 1W, 27 KOHM, 5%
Comments
ASRM1JA27K0 Specifications
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)