Stackpole Electronics Inc ASRM1JA470K
Part No.:
ASRM1JA470K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM1JA470K.pdf
Description:
RES, SURGE, 1W, 470 KOHM, 5%
Comments
ASRM1JA470K Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
ASRM
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)