Stackpole Electronics Inc ASRM2JA51K0
Part No.:
ASRM2JA51K0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM2JA51K0.pdf
Description:
RES 51K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:443
Comments
ASRM2JA51K0 Specifications
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)