Stackpole Electronics Inc ASRM2JA5K60
Part No.:
ASRM2JA5K60
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ASRM2JA5K60.pdf
Description:
RES, SURGE, 2W, 5.6 KOHM, 5%
Comments
ASRM2JA5K60 Specifications
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)