Ohmite B12J200E
Part No.:
B12J200E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.B12J200E.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 12W AXIAL
Comments
B12J200E Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
12W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)