Ohmite B12J2K25E
Part No.:
B12J2K25E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.B12J2K25E.pdf
Description:
12W 2250 OHMS VIT 5%
Comments
B12J2K25E Specifications
Packaging:
Box
Resistance:
2.25 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
12W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)