Ohmite B12J30KE
Part No.:
B12J30KE
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.B12J30KE.pdf
Description:
RES 30K OHM 5% 12W AXIAL
Comments
B12J30KE Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
12W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm)