Ohmite B20J3K0E
Part No.:
B20J3K0E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.B20J3K0E.pdf
Description:
RES 3K OHM 5% 20W AXIAL
Comments
B20J3K0E Specifications
Resistance:
3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±260ppm/°C
Size / Dimension:
0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)