Ohmite B20KR50E
Part No.:
B20KR50E
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.B20KR50E.pdf
Description:
RES 0.5 OHM 10% 20W AXIAL
Comments
B20KR50E Specifications
Resistance:
500 mOhms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
20W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Size / Dimension:
0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)