Lumimax Optoelectronic Technology CF1/2W100RJTB
Part No.:
CF1/2W100RJTB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/2W100RJTB.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Comments
CF1/2W100RJTB Specifications
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)