Lumimax Optoelectronic Technology CF1/2W510RJT
Part No.:
CF1/2W510RJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/2W510RJT.pdf
Description:
RES 510 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:500
Comments
CF1/2W510RJT Specifications
Resistance:
510 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)