Lumimax Optoelectronic Technology CF1/2W68KJT
Part No.:
CF1/2W68KJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/2W68KJT.pdf
Description:
RES 68K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
CF1/2W68KJT Specifications
Resistance:
68 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)