Lumimax Optoelectronic Technology CF1/4W33KJT
Part No.:
CF1/4W33KJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/4W33KJT.pdf
Description:
RES 33K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:800
Comments
CF1/4W33KJT Specifications
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)