Lumimax Optoelectronic Technology CF1/8W100KJT
Part No.:
CF1/8W100KJT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/8W100KJT.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:500
Comments
CF1/8W100KJT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
CF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Carbon Film
Features:
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)