Lumimax Optoelectronic Technology CF1/8W100RJT
Part No.:
CF1/8W100RJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/8W100RJT.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
CF1/8W100RJT Specifications
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)