Lumimax Optoelectronic Technology CF1/8W220KJT
Part No.:
CF1/8W220KJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/8W220KJT.pdf
Description:
RES 220K OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:900
Comments
CF1/8W220KJT Specifications
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)