Lumimax Optoelectronic Technology CF1/8W3K3JT
Part No.:
CF1/8W3K3JT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1/8W3K3JT.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
Inventory:600
Comments
CF1/8W3K3JT Specifications
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)