Stackpole Electronics Inc CF1JA430R
Part No.:
CF1JA430R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1JA430R.pdf
Description:
RES 430 OHM 5% 1W AXIAL
Comments
CF1JA430R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
CF
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)