Stackpole Electronics Inc CF1JB47R0
Part No.:
CF1JB47R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1JB47R0.pdf
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Comments
CF1JB47R0 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
CF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)