Lumimax Optoelectronic Technology CF1W10MJT
Part No.:
CF1W10MJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1W10MJT.pdf
Description:
RES 10M OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:300
Comments
CF1W10MJT Specifications
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)