Lumimax Optoelectronic Technology CF1W120RJTB
Part No.:
CF1W120RJTB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1W120RJTB.pdf
Description:
RES 120 OHM 5% 1W AXIAL
Comments
CF1W120RJTB Specifications
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)