Lumimax Optoelectronic Technology CF1W300KJT
Part No.:
CF1W300KJT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1W300KJT.pdf
Description:
RES 300K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
CF1W300KJT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
CF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Carbon Film
Features:
Temperature Coefficient:
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)