Lumimax Optoelectronic Technology CF1W33KJT
Part No.:
CF1W33KJT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1W33KJT.pdf
Description:
RES 33K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:400
Comments
CF1W33KJT Specifications
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)