Lumimax Optoelectronic Technology CF1W5K6JT
Part No.:
CF1W5K6JT
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF1W5K6JT.pdf
Description:
RES 5.6K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
Inventory:300
Comments
CF1W5K6JT Specifications
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)