Stackpole Electronics Inc CF2JT36R0
Part No.:
CF2JT36R0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF2JT36R0.pdf
Description:
RES 36 OHM 5% 2W AXIAL
Comments
CF2JT36R0 Specifications
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)