Stackpole Electronics Inc CF2JT62K0
Part No.:
CF2JT62K0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF2JT62K0.pdf
Description:
RES 62K OHM 5% 2W AXIAL
Comments
CF2JT62K0 Specifications
Resistance:
62 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)