Lumimax Optoelectronic Technology CF2W100KJTB
Part No.:
CF2W100KJTB
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF2W100KJTB.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:900
Comments
CF2W100KJTB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
CFR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100000 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Carbon Film
Features:
Temperature Coefficient:
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.780" (19.80mm)