Lumimax Optoelectronic Technology CF2W10KJTB
Part No.:
CF2W10KJTB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF2W10KJTB.pdf
Description:
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:950
Comments
CF2W10KJTB Specifications
Resistance:
10000 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.780" (19.80mm)