Lumimax Optoelectronic Technology CF2W3K3JTB
Part No.:
CF2W3K3JTB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CF2W3K3JTB.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
Inventory:800
Comments
CF2W3K3JTB Specifications
Resistance:
3300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.780" (19.80mm)