YAGEO CFR-12JB-52-430R
Part No.:
CFR-12JB-52-430R
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CFR-12JB-52-430R.pdf
Description:
RES 430 OHM 5% 1/6W AXIAL
Shipping
Inventory:841
Comments
CFR-12JB-52-430R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CFR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Composition:
Carbon Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)