YAGEO CFR-12JB-52-910K
Part No.:
CFR-12JB-52-910K
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CFR-12JB-52-910K.pdf
Description:
RES 910K OHM 5% 1/6W AXIAL
Shipping
Inventory:954
Comments
CFR-12JB-52-910K Specifications
Packaging:
Bulk
Resistance:
910 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.167W, 1/6W
Temperature Coefficient:
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)