YAGEO CFR-25JR-52-1M6
Part No.:
CFR-25JR-52-1M6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CFR-25JR-52-1M6.pdf
Description:
RES 1.6M OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:775
Comments
CFR-25JR-52-1M6 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.6 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)