KOA Speer Electronics, Inc. CFS1/2C105J
Part No.:
CFS1/2C105J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CFS1/2C105J.pdf
Description:
RESISTOR
Shipping
Inventory:996
Comments
CFS1/2C105J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Series:
CF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)