Vishay Dale CMF072K2000GKR6
Part No.:
CMF072K2000GKR6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF072K2000GKR6.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 1/2W 2% AXIAL
Shipping
Inventory:939
Comments
CMF072K2000GKR6 Specifications
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)