Vishay Dale CMF072K7000JKR6
Part No.:
CMF072K7000JKR6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF072K7000JKR6.pdf
Description:
RES 2.7K OHM 1/2W 5% AXIAL
Comments
CMF072K7000JKR6 Specifications
Resistance:
2.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)