Vishay Dale CMF0733K000JKBF
Part No.:
CMF0733K000JKBF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF0733K000JKBF.pdf
Description:
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:168
Comments
CMF0733K000JKBF Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
33 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)