Vishay Dale CMF07680R00GKR6
Part No.:
CMF07680R00GKR6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF07680R00GKR6.pdf
Description:
RES 680 OHM 1/2W 2% AXIAL
Shipping
Inventory:272
Comments
CMF07680R00GKR6 Specifications
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)