Vishay Dale CMF20100R00GKR6
Part No.:
CMF20100R00GKR6
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF20100R00GKR6.pdf
Description:
RES 100 OHM 1W 2% AXIAL
Shipping
Inventory:772
Comments
CMF20100R00GKR6 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)