Vishay Dale CMF5010K700FHEB
Part No.:
CMF5010K700FHEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF5010K700FHEB.pdf
Description:
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:944
Comments
CMF5010K700FHEB Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
CMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)