Vishay Dale CMF5025R500FHEB
Part No.:
CMF5025R500FHEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF5025R500FHEB.pdf
Description:
RES 25.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Comments
CMF5025R500FHEB Specifications
Resistance:
25.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)