Vishay Dale CMF503K8300FHEB
Part No.:
CMF503K8300FHEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF503K8300FHEB.pdf
Description:
RES 3.83K OHM 1/4W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:349
Comments
CMF503K8300FHEB Specifications
Resistance:
3.83 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)