Vishay Dale CMF5513K000BEEB
Part No.:
CMF5513K000BEEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF5513K000BEEB.pdf
Description:
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Comments
CMF5513K000BEEB Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)