Vishay Dale CMF5515R000DHR6
Part No.:
CMF5515R000DHR6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF5515R000DHR6.pdf
Description:
RES 15 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Shipping
Inventory:732
Comments
CMF5515R000DHR6 Specifications
Product Status:
Obsolete
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)