Vishay Dale CMF551K1000DHR6
Part No.:
CMF551K1000DHR6
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF551K1000DHR6.pdf
Description:
RES 1.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Shipping
Inventory:589
Comments
CMF551K1000DHR6 Specifications
Product Status:
Obsolete
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)