Vishay Dale CMF551K5000FKBF
Part No.:
CMF551K5000FKBF
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF551K5000FKBF.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Shipping
Inventory:470
Comments
CMF551K5000FKBF Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)