Vishay Dale CMF5520R000FHR670
Part No.:
CMF5520R000FHR670
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF5520R000FHR670.pdf
Description:
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Comments
CMF5520R000FHR670 Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)