Vishay Dale CMF55383R00FKEB
Part No.:
CMF55383R00FKEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF55383R00FKEB.pdf
Description:
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL
Comments
CMF55383R00FKEB Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
383 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)