Vishay Dale CMF555K2300FKEB
Part No.:
CMF555K2300FKEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF555K2300FKEB.pdf
Description:
RES 5.23K OHM 1/2W 1% AXIAL
Comments
CMF555K2300FKEB Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
5.23 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)