Vishay Dale CMF5575K000BHEB
Part No.:
CMF5575K000BHEB
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CMF5575K000BHEB.pdf
Description:
RES 75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Comments
CMF5575K000BHEB Specifications
Product Status:
Active
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)